פרוטוקול הכנס השנתי של עמותת "המכתש" הפועל רמת גן 30/1/12

הישיבה נפתחה בשעה שמונה וחצי לערך.

נכחו בישיבה כ20 אוהדים יסלחו האוהדים שאני לא זוכר את שמם אבל בין שאר האוהדים שנכחו בפגישה היו : צחי בן יוסף, יורם איתן, אבי ריימונד , יהודה וליאור עירוני, יוסי עוז (אדום עתיק), רז עזיז, רן קוניק ואנוכי אייל ברזילי ועוד חברים שאני מתנצל שלא הזכרתי שמם.

הישיבה נפתחה בדבריו של צחי שהציג קודם את פעילות העמותה בשנה האחרונה כאשר גולת הכותרת היא הקמתה של קבוצת הכדורסל וכל המשתמע מכך על העמותה, כאשר הופרדו חשבונות הבנק של העמותה לחשבון בבנק לאומי לטובת הכדורסל וחשבון בבנק הדואר לצורך ניהול כספי העמותה. השיקולים שעמדו מאחורי ההחלטה הם גם משפטיים וגם לוגיסטיים שכך יהיה יותר קל לנהל את שני הדברים במקביל מבלי לגרום לבלבול וחוסר שקיפות בנוסף בימים הקרובים תפרסם העמותה את הדוחות הכספיים שלה בשקיפות מלאה לכלל ציבור האוהדים.

מנגד עלה הנושא המרכזי של הערב והוא אי הצלחתה של העמותה לסחוף אחריה אוהדים רבים ואי הצלחתה להגיע  לשיתוף פעולה עם הנהלת קבוצת הכדורגל. בעקבות כך עלתה השאלה מציידו של צחי אל דיון פתוח עם האוהדים: האם יש צורך להמשיך לקיים את העמותה במתכונתה נוכחית?

הדיון היה מעניין ועלו בו רעיונות שונים מצד המשתתפים כאשר הבולטים שבהם:

–          טענה אחת שנשמעה היא שיש צורך לפצל את העמותה לשני עמותת אחת לכדורסל ואחת לכדורגל, טענה שנפסלה במהלך הדיון כאשר הטיעונים המרכזיים להימנע מזה היא כך שאין צורך בפיצול נוסף ו"במלחמות יהודים" מיותרות וניתן ואפשרי לנהל את שני הדברים במקביל תחת אותה קורת גג.

–          טענה נוספת שהושמעה שכל עוד הנהלת הקבוצה מסרבת לשתף פעולה עם האוהדים אין למה להמשיך את קיומה בתחום הכדורגל ויש להקפיא אותה עד אשר יחול שיתוף פעולה, הנוכחים בדיון פסלו טענה זאת ויורם, אייל ויוסי עוז אמרו שהם מוכנים לקחת על עצמם את האחריות לנסות למנף מחדש את העמותה ואת הקשר עם קבוצת הכדורגל.

–          טענה נוספת שהושמעה היא שלטווח הארוך יתקיים בהכרח ניגוד אינטרסים בתוך העמותה בין הצורך לתמוך בקבוצת הכדורסל לבין הצורך בכדורגל. רעיון זה זכה לדיון ואפשר לומר שרוב החברים הגיעו למסקנה שכשיהיה כסף להתווכח עליו אז נפתח את הדיון הזה מחדש ונקבל החלטות בעניין.

–          בעיה נוספת שהעלתה היא שהעמותה לא מצליחה לגייס כספים, עקב התעלמות של אוהדים וחוסר שיתוף פעולה מצד הקבוצה ומוסדות שונים כגון ( מנהל הספורט, משרד הספורט, ההתאחדות וכו') בעניין הזה סוכם שבינתיים מאמצינו יתמקדו בניסיון להשיג שיתוף פעולה עם קבוצת הכדורגל בכדי לנסות למנף את פעילות העמותה.

–          לגבי קבוצת הכדורסל בשלב הזה העדפנו להימנע מלדון במבנה הקבוצה ודרך גיוס הכספים אבל צחי הבטיח שהוא פרימור ואנשים נוספים שמעורבים בניהול קבוצת הכדורסל ינסו לגבש בהקדם את התנאים בהם תפעל קבוצת הכדורסל.

לסיכום קשה לומר שהתקבלה החלטה חד משמעית לגבי המשך קיומה של העמותה והמבנה שלה אבל הועלו מספר נקודות מרכזיות. צחי העיד על עצמו שאין לו פנאי ויכולת לעבוד בשתי החזיתות גם קבוצת הכדורסל וגם קבוצת הכדורגל וביקש מחברים אחרים לקחת אחריות על העניין יורם איתן ואייל ברזילי התנדבו לנסות לגבש ולהנהיג את הקשר עם קבוצת הכדורגל.

נקודות שנשארו פתוחות לדיון היא האם אנו ממשיכים לגייס חברים לעמותה, האם יהיה תשלום דמי חבר ואיך נפעל בעניין הזה ונהיה חייבים לתת את הדין בעניין הזה.

למרות שבמפגש לא נכחו אוהדים רבים ולא התקבלו החלטות משמעותיות מאוד לעתיד, אפשר לומר שאנו מנסים לצאת לדרך חדשה בה ננסה לחזק את הקשר עם קבוצת הכדורגל ובמקביל להמשיך את הפרויקט הנפלא של הכדורסל. ללא ספק נקודה שעלתה שוב ושוב בדיון היא שללא היוזמה שהתחילה לפני קרוב לשנתיים של אוהדים שבחרו להקים את העמותה, כאשר צוין כי היה קשה עד בלתי אפשרי להקים את קבוצת הכדורסל משפטית ולוגיסטית ללא הפלטפורמה הקיימת של העמותה.

אולי הישגיה של העמותה לא גדולים ופורצי דרך אבל הם כן סחפו אנשים והם כן הביאו לשינוי שכולנו תקווה שבעתיד יניב פירות הרבה יותר מוצלחים ושנזכה לשיתוף פעולה פורה יותר מצד הנהלת הקבוצה, האוהדים וגופי הספורט בישראל.

2 תגובות ל-“פרוטוקול הכנס השנתי של עמותת "המכתש" הפועל רמת גן 30/1/12

 1. עמותת אוהדים כמדומני הוקמה לרווחת האוהדים וגיבושם כחלק אינטגרלי במועדון ולא כמצליף הסכמים כפי שנהגתם.
  כאוהד ותיק לא זכיתי להתרשם מנוכחותכם ביציע ומחוצה מלבד העיתון .
  עם בחירתו של יורם תקבלו רוח גבית חדשה מאוהדים שאינכם מכירים כפי שהוא מוכר ומוערך.
  שתפו אתו פעולה ותצליחו.
  קפה כוכבי,ווינר צפריר,ווינר הכופר

  • אתה מגוחך.
   הוא כבר שנתיים חבר בעמותה. לפני שנה אפילו נבחר לועד המנהל. איזה רוח גבית? מה הוא עשה שנה?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s