בערוב היום הפארק צבוע אדום // סיכום מפגש אוהדים – שחקנים – הנהלה 17.8.11

אתמול, (יום רביעי 17.8.11) עם רדת השמש נאספו האורדונים לאירוע פתיחת העונה – על האש, במקום הקבוע בפארק הלאומי ברמת-גן. אבל מה שעשה את המפגש לכל-כך מרגש ומיוחד הפעם הוא הופעתה המתוכננת של כל ההנהלה, הצוות המקצועי ושחקני הקבוצה, שהגיעו בלי "דיסטנס", לבלות, לשוחח עם האוהדים, ולהיפגש – סוף סוף – בגובה העיניים. אירוע שמעטים כמותו בעולם, ובטח שבארץ.

לאט לאט התאספו האוהדים במתחם האמפי תיאטרון בפארק הלאומי בר"ג, מקום שהפך גם הוא למסורת לאירועי "על האש" שעד אתמול משכו בעיקר את גרעין האוהדים. כבר התחלנו לאכול מהבשרים המשובחים של אביב יולזרי, והציפייה הייתה גדולה. "באמת יגיעו כל השחקנים?!" הייתה שאלה נפוצה – בנימה מופתעת. בינתיים עוד אוהדים הצטרפו, גם כאלה שהודיעו שלא יבואו עשו שמיניות באוויר כדי שיוכלו לקחת חלק באירוע ההיסטורי הזה.

בסופו של דבר, בהתרגשות גדולה, חלקם קצת ביישניים ולא יודעים למה לצפות, נכנסו כל שחקני הקבוצה, זורקים חיוכים ולוחצים ידיים לכל עבר, ואיתם ההנהלה והצוות המקצועי, חלקם כבר פרצופים מוכרים, חלקם פחות, וכמה מהם כבר מזמן חלק בלתי נפרד מהמשפחה. אחת ההפתעות הייתה ליאור אסולין, שהגיע לאחר שחתם סופית בקבוצה (וניראה זורח ומאושר מזה כמעט כמונו), וציפתה לו כמו לכולם קבלת פנים חמה. (מכל הסגל למעשה נעדר רק אדם אחד בגלל אירוע). קבוצות קבוצות התגודדו אוהדים, שחקנים והצוות המקצועי לשיחות פתוחות על כל דבר שניתן לעלות על הדעת: שיטות אימון של פרדי, תוכניות הנהלה, היסטוריה של שחקנים חדשים ועוד ועוד… למדנו משהו. הרבה. כיף.

קצת יותר מאוחר הצטרפו לחגיגה אוהדים נוספים – שהגיעו היישר מהאימון השני במספר של קבוצת הכדורסל החדשה של הפועל רמת-גן, (אירוע שגם הוא ראוי לציון).

לקראת הסוף התאספו כולם על הכיסאות בקצה האמפי, והמנכ"ל ניר כץ פתח בדברים. עיקר הדברים הוא חשיבות האוהדים למועדון, שלמעשה בלי האוהדים – אין טעם לכדורגל, ולכן הוא שם למטרה להשיב ליציעים את אוהדי הפועל רמת-גן הרדומים (לפי הערכתנו מדובר בכ- 5,000 – 7,000 אוהדים, שהיה אפשר לראות אותם למשל – ממש לא מזמן – ב 2003 בגמר גביע המדינה), שנעדרים מהמגרשים ממגוון סיבות, וכמובן להביא אוהדים חדשים – באמצעות פעולות שיווקיות.

למעשה בשבוע שעבר הועברה לידי הנהלת הקבוצה תוכנית שיווקית מקיפה ומשותפת להרחבת מעגל האוהדים, שגובשה ע"י הוועד המנהל של ארגון האוהדים, ובימים הקרובים עתידה הנהלת הקבוצה לדון (בכובד ראש) בנושא…

אחריו דיבר פרדי דויד, וסיפר שכעיקרון כל סגל הקבוצה נבנה במחשבה לטווח ארוך ובמטרה לעלות לליגת העל, לכן למשל כל השחקנים חתומים לשנתיים לפחות. בנוסף ציין פרדי כי להפועל ר"ג יש קהל אוהדים משמעותי וגדול מאוד יחסית לקבוצות בליגה הלאומית, שכשמעודדים את הקבוצה זה עוזר מאוד ודוחף את השחקנים, ולכן יש חשיבות לפעולות להמשך הרחבת קהל האוהדים. עוד סיפר פרדי, ככה בשקט… שלמפגש שלו עם האוהדים במשחקים האחרונים של העונה הקודמת הייתה השפעה מכרעת בהחלטתו להצטרף למועדון. (בין היתר בגלל שאפילו במצב הרע – בלשון המעטה – שבו הייתה הקבוצה, המשכנו לבוא ולעודד).

לסיום דיבר יהודה עירוני מעמותת האוהדים, אשר הדגיש את אווירת המשפחה המיוחדת שהייתה במועדון הפועל ר"ג לאורך כל השנים, ובמיוחד עכשיו כשכל הסימנים מראים שאנחנו הולכים יחד לתקופה נפלאה. יודה איחל הצלחה לכל הפנים החדשות והשחקנים במועדון, ואמר שהוא מקווה שנוכח הצלחתם הצפויה בקבוצה יהיו בעוד שלוש שנים מבוקשים גם ע"י מועדונים גדולים אחרים. יהודה הזכיר שהעמותה הוקמה לפני כשנתיים ופועלת בשיתוף פעולה מלא ומיוחד עם הנהלת המועדון שספק אם בכלל קיים שיתוף פעולה כזה באיזו קבוצה בישראל…

הערב הסתיים, ואפילו פקחי הניקיון של הפארק היו מרוצים. למרות שניסו והצליחו יש לומר להזיז את העשן מהמנגל של יולזרי לפחות 3 פעמים.

להתראות במפגש הבא!

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s